Sukces stoiska kampanii „Rozsmakuj się w Europie” podczas FOODEX JAPAN 2017

/ wtorek, 14 Marzec 2017 / Aktualności

Podczas zakończonych 10 marca 2017 r. międzynarodowych targów branży spożywczej FOODEX JAPAN 2017, Związek Polskie Mięso, w ramach współfinansowanej przez UE kampanii „Rozsmakuj się w Europie”, z sukcesem promował europejską wieprzowinę.

Stoisko pod hasłem „Let’s Meat” to narzędzie kampanii informacyjno-promocyjnej mającej na celu nie tylko zaprezentowanie japońskiej publiczności walorów europejskiej wieprzowiny, ale również przekonanie tamtejszych importerów, dystrybutorów i detalistów o wyjątkowej jakości wieprzowiny pochodzącej od producentów z Europy, wytwarzanej z zachowaniem najwyższych norm i standardów.

Ważnym elementem działań zrealizowanych w ramach kampanii podczas targów okazały się pokazy kulinarne w formie live cooking prowadzone przez znanego popularyzatora kuchni japońskiej w Polsce, pana Kohei Yagi. W menu skomponowanym przez niego specjalnie na tę okazję główną rolę zagrała oczywiście europejska wieprzowina, która pojawiła się w kilku odsłonach. Punktem odniesienia przy układaniu menu i komponowaniu receptur była idea połączenia kultur i tradycji kulinarnych Europy i Japonii, stąd też w karcie znalazła się na przykład tradycyjna japońska sałatka z wieprzowiną – rei-buta shabu (wieprzowina shabu na zimno) obok polskich kiełbasek wieprzowych z grilla, serwowanych z typowymi japońskimi przyprawami.
Sądząc po ilości chętnych do degustacji – a wydano łącznie ponad 2.000 porcji – przygotowane przez Kohei Yagi propozycje dań spotkały się z wielkim zainteresowaniem gości, którzy tłumnie odwiedzali stoisko „Let’s Meat”. Chwalili przede wszystkim znakomity smak europejskiej wieprzowiny w przygotowanych daniach. Prawdziwą furorę – ze względu na niepowtarzalne walory smakowe, ale także swoją pokaźną wielkość – zrobiły polskie kiełbaski wieprzowe – japoński konsument przyzwyczajony jest do kiełbasek znacznie mniejszych rozmiarów.

DSC_8898

DSC_8878

IMG_5446

Jak wynika ze statystyk opublikowanych przez organizatorów FOODEX JAPAN 2017, w ciągu czterech dni trwania targów stoiska przygotowane przez ponad 3 tys. wystawców z całego świata odwiedziło ponad 82 tys. zwiedzających.
Kolejna międzynarodowa impreza branży spożywczej, na której obecna będzie kampania „Rozsmakuj się w Europie” to targi SIAL Canada w dniach 2-4 maja 2017 r. w Toronto.

TOP