Nowi partnerzy w Kanadzie dzięki SIAL Toronto 2017

/ czwartek, 01 Czerwiec 2017 / Aktualności

W dniach 2-4 maja 2017 r. w Toronto odbyły się targi SIAL Canada – największa impreza targowa branży spożywczej w Kanadzie. 15.000 odwiedzających miało okazję zapoznało się z ofertą ponad 900 wystawców z całego świata.

Swoją obecność na targach zaznaczyła również organizowana przez Związek Polskie Mięso promocyjno-informacyjna kampania „Rozsmakuj się w Europie”. W ramach realizacji tych działań przygotowano stoisko targowe prezentujące walory europejskiego mięsa pod hasłem „Let’s Meat”. Istotnym elementem kampanijnej ekspozycji były pokazy kulinarne w formie „live cooking” prowadzone przez szefa kuchni Marcina Budynka, który przyrządzał europejską wieprzowinę w różnych – czasem zaskakujących, ale zawsze nieodmiennie smakowitych – odsłonach.

kanada17a

Założeniem koncepcyjnym pokazów było połączenie europejskich tradycji kulinarnych ze smakami Kanady. Liczne grono gości odwiedzających stoisko miało okazję przeprowadzenia rozmów handlowych,z zapoznania się z walorami europejskiej wieprzowiny jak również okazję do degustacji potraw przygotowanych przez szefa Budynka.

kanada17b

Targowej ekspozycji kampanii „Rozsmakuj się w Europie” towarzyszyła również misja gospodarcza, której uczestnikami byli producenci i przetwórcy wieprzowiny zainteresowani eksportem swoich produktów do Kanady. Program misji obejmował m.in. seminarium nt. kanadyjskiego rynku spożywczego z udziałem tamtejszych importerów branży spożywczej, a także prezentacje, sesje networkingowe i rozmowy B2B.

kanada17c

misja

W celu zaś praktycznego przybliżenia uczestnikom misji specyfiki rynku kanadyjskiego, zorganizowane zostały wizyty studyjne w sklepach i punktach sprzedaży wiodących sieci detalicznych zlokalizowanych w Toronto i okolicach.

TOP